Üçocak Ve Bükardi Belediyeleri’nden Büyükşehir Belediyesi’ne Ziyaret

0

Elazığ Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde olan Elazığ Üçocak Belediye Başkanı Yılmaz Yegül ve Bükardi Belediye Başkanı Hüseyin Açmaz, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’yı ziyaret etti.

Ziyarette BDP Yerel Yönetimler Komisyonu’ndan Sıddık Eren, Tekin Aygören, GABB Genel Sekreteri Ahmet Ertak, Sur Belediyesi Eşbaşkanı Seyit Narin ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Felat Özsoy da hazır bulundu. Konuk başkanlar, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bölgesine sınır olan alanlar için destek ve hizmet talep etti. Başkan Yılmaz Yegül, belediyeler olarak ortak sorunlarının bütçenin yetersiz olduğunu söyledi. Başkan Hüseyin Açmaz ise, “Elektrik ve su borcunu ödeyemiyoruz.

Köyden bin 800 lira toplayabildik. Belediye olarak üzerine ekliyoruz, bütçemiz yetersiz olduğundan bazen faizli olarak bankalardan kredi almak zorunda kalıyoruz” dedi.
Kışanak ise, hizmet götürürken havza yaklaşımını esas aldıklarını belirterek, bunların kendileri ile bir bağı olduğunu yerleşim birimlerinin yapay ayrımlarının doğru olmadığını dile getirdi. Kışanak, Üçocak, Bükardi, Palu, Arıcağ’ı da havzanın bütünü olarak desteklemek gerektiğini sözlerine ekledi.
Eşbaşkan Fırat Anlı da bayramdan sonra söz konusu iki belediyeyi de ziyaret etmeye çalışacaklarını kaydetti.

Paylaş:

Comments are closed.